انتخاب:

علم الهادی گفت: این نکته در زندگی اجتماعی و انقلابی امروز ما نیز مطرح است، یعنی اگر روزی جریان قدرت و رهبری از مسیر ولایت منحرف شود و تحت هر عنوانی که بخواهیم جریان رهبری را جدا کنیم. از حاكميت ولايت، نتيجه همان خواهد بود كه در عصر بني اميه و بني عباس، امت اسلامي متأثر شد.

هشدار علم الهادی در مورد بیگانگی مردم از امامت و ولایت

سید احمد علم‌هادی امروز در مراسم سالگرد شهادت امام صادق علیه‌السلام در حرم مطهر رضوی گفت: امروز در کنار همه اشک‌ها و عزاداری‌های اهل بیت، آنچه مهم است معرفت‌شناسی آنهاست. . اگر نتوانیم در کنار مناسکی که به مناسبت شهادت ائمه برگزار می کنیم وارد عرصه معرفت شناسی شویم، از برنامه های کشوری خود بی بهره ایم.

وی با اشاره به مظلومیت امام صادق علیه السلام افزود: از 34 سال امامت ایشان، 20 سال به موازات خلافت بنی امیه و 14 سال با خلافت بنی عباس بوده است. لذا بررسی سیره این امام بزرگوار و توجه به مظلومیت ایشان، بزرگترین راهنمای شناخت جریان های مختلف در عرصه سیاست است.

نماینده ولی فقیه در خراسان ادامه داد: ریشه مظلومیت اهل بیت از حضرت زهرا(س) شروع شد تا روزی که حضرت حجت پشت حجاب غیبت بود. یعنی نزدیک به 250 سال به طول انجامید و در این مدت تمام تحولات سیاسی که در اسلام رخ داد یک محور داشت و آن ظلم به اهل بیت و حبیب پیامبر(ص) بود، زیرا از ابتدا حوزه رهبری جامعه دینی و اداره مردم در حال رقابت برای قدرت بود و راه امامت و ولایت حذف شد.

علم الهادی گفت: این نکته در زندگی اجتماعی و انقلابی امروز ما نیز مطرح است، یعنی اگر روزی جریان قدرت و رهبری از مسیر ولایت منحرف شود و تحت هر عنوانی که بخواهیم جریان رهبری را جدا کنیم. از حكومت ولايت، نتيجه يكي مي شود: در زمان بني اميه و بني عباس جزء امت اسلامي شد.

وی افزود: جریان های مختلف با هر نامی اعم از عدالت خواه، مردمی و غیره، اگر تحت رهبری ولایت نباشند، نمی توانند کاری برای جان مردم انجام دهند، زیرا تاریخ نشان داده است که چنین جریان هایی که منحرف شده اند. از خط ولایت و امام، قدرت ندارند، عدالت و انصاف و اسلام در جامعه ندارند.

امام جمعه مشهد با اشاره به جنایات منصور دوانیقی علیه اهل بیت و اولاد سادات به ویژه فرزندان امام حسن علیه السلام افزود: منصور دوانیقی با قرائت احادیث به جمع آوری پول از اهالی مسجد پرداخت. امیرالمؤمنین (ع) و خود را شیعه معرفی کرد. و به عنوان دوست اهل بیت قیام کرد و مردم او را به قدرت رساندند و وقتی به قدرت رسید بیشترین ظلم را به نسل اهل بیت و سادات روا داشت. امام صادق (علیه السلام) 14 سال از امامت خود زیر دست چنین خلیفه ظالمی زندگی کرد.

علم الهادی خاطرنشان کرد: دوری مردم از امامت و ولایت باعث شد که این فرد به قدرت برسد و این مشکلات برای اسلام پیش بیاید. امروز هم در جامعه ما هر جریان سیاسی که مخالف ولایت و رهبری باشد می داند که عاقبت منصور دوانیقی است و پایانی جز ظلم و جنایت ندارد.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اینطور نباشد که عوامل نفاق و نفوذ با چهره های آرام و متفاوت و شعارهای فراوان در میان شما رخنه می کنند و فردا منصور دوانیقی می شوند و دست شما خواهد شد. کوتاه می شود و نمی توانید کاری انجام دهید.