ایسنا:

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا و اروپا باید از کمک به اشغال سرزمین یک ملت، از مشارکت قاطعانه در ایجاد حکومت نژادی خجالت بکشند و 75 سال است که چشم خود را بر فجیع ترین جنایات ضد بشری این غاصب بسته اند. رژیم

پیام <a href=ایران به آمریکا و اروپا: از کمک به اشغال سرزمین یک ملت خجالت بکشید” width=”287″ height=”234″ fetchpriority=”high”/>

ناصر کنعانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

روز استقرار رژیم مزاحم اسرائیل، روز اشغال یک کشور و سرزمین ملت دیگری (فلسطین) است که به آن روز نکبت (یوم النکبه) می گویند.

بر خلاف آنچه صهیونیست ها و حامیان غربی آنها می گویند، اسرائیل یک کشور دموکراتیک نیست که در سرزمینی بدون ملت شکل گرفته است، بلکه یک ارتش اشغالگر است که بر سرزمین ملت دیگری مسلط شده و یک کشور قومی و نژادی تشکیل داده است.

آمریکا و اروپا باید خجالت بکشند که به اشغال سرزمین یک ملت کمک کردند، از اینکه قاطعانه در استقرار حکومت نژادی شرکت کردند و 75 سال چشم خود را بر فجیع ترین جنایات علیه بشریت این رژیم غاصب بسته و جانبداری کردند. با ظالم در مقابل مظلوم ایستادند.

رژیم آپارتاید با وجود 75 سال ظلم و ستم بر مردم مظلوم فلسطین، امروز به طور فزاینده ای دچار تفرقه شده، تجزیه داخلی و بحران هویت دروغین آن و پایان نکبت و روز آزادی فلسطین نزدیک است.