لیگ برتر در خواب خرگوشی؛ درس فوتبال قطر و عربستان به فوتبال ایران
بانک مرکزی: وام سپرده مسکن تا پایان امسال بازپرداخت می شود
انتقاد از سخنرانی رئیسی در سازمان ملل/ حداقل از دیپلمات‌های با تجربه مدد می گرفتیدایرنا :


در ادامه جنگ داخلی میان سران اپوزیسیون و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بار دیگر رهبر ائتلاف ملی و وزیر جنگ اسبق صهیونیست‌ها بی‌بی را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت که وی اسرائیل را تکه تکه کرده است.

حمله سنگین به نتانیاهو/ بی‌بی‌ اسرائیل را تکه تکه کرد!

گانتس در آستانه سفر نتانیاهو به نیویورک خطاب به وی گفت: نخست وزیر به جای آن که اسرائیل را از داخل تکه تکه کند، باید تلاش کند که امنیت ما علیه دشمنان خارجی‌ و در برابر چالش‌های بزرگی که با آن روبه رو هستیم، تقویت شود.  وی افزود: باید در برابر این چالش‌ها و دشمنان همچنان قوی و متحد باقی بمانیم.

اعتراض گانتس به نتانیاهو همزمان با آن صورت می گیرد که یکشنبه شب و برای سی و هفتمین هفته متوالی، هزاران صهیونیست بار دیگر به خیابان‌ها آمده و علیه طرح جنجالی اصلاح دستگاه قضایی که ساکنان سرزمین‌های اشغالی از آن به کودتای بی‌بی یاد می‌کنند، اعتراض کردند.

شهرک‌نشینان در تظاهرات گذشته خود در ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو و تغییرات دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

روسای اپوزیسیون رژیم صهیونیستی تغییرات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی و تلاش این چهره برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند و معتقدند که این اقدامات کابینه، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.

نتانیاهو مدعی است این طرح بر دمکراسی ادعایی تاثیری نخواهد گذاشت و هدف آن بازگرداندن تعادل میان دستگاه‌ها (قانون‌گذاری، اجرایی و قضایی) است.

YOU MAY ALSO LIKE