خمس و امیدواری ناگهانی پرسپولیس و استقلال
تشریح برنامه های شهرداری تهران برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سال 1402/80 درصد برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی در حوزه پیشگیری است • رکنا
سخنگوی وزارت امور خارجه حملات جدید رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد • رکنا
صلاح به گردپای جانسون هم نمی‌رسد
من در برابر شما ایستاده ام، حتی به قیمت آبروی ماخبر آنلاین:

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برخی تصور می کردند که موفقیت در سیاست خارجی بدون برجام امکان پذیر نیست، اما اخیرا نشانه های موفقیتی مانند توافق ایران و عربستان سعودی را مشاهده کرده ایم.

امیرعبداللهیان: برخی فکر می کردند که بدون برجام نمی توان در سیاست خارجی موفق شد

حسین امیرعبداللهیان در سومین نشست خبری امسال خود با خبرنگاران داخلی و خارجی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی با اشاره به اینکه برخی تصور می کردند موفقیت در سیاست خارجی بدون برجام امکان پذیر نیست، اما اخیراً نشانه های موفقیتی مانند توافق ایران و عربستان را مشاهده کرده ایم، گفت: در حوزه دیپلماسی اقتصادی شاهد افزایش قابل توجه حجم تجارت در روابط سیاسی، روابط دو کشور امارات و کویت به سطح سفرا ارتقا یافته و شاهد بازگشت ایران و عربستان به روابط عادی بوده ایم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: پنج دور مذاکرات امنیتی با عربستان در بغداد داشتیم و در سفر آقای شمخانی به پکن، ابتکار چین مورد تایید سران ایران و عربستان قرار گرفت. در سفر بهمن رئیس جمهور مذاکرات نهایی انجام شد و پیشنهاد شد مدیران وزارت خارجه دو کشور گفتگو کنند. طرف سعودی در تبادل پیام ها پیشنهاد کرد که همچنان به مذاکرات در سطح بالا نیاز دارد.

وی در خصوص کمک های توافق ایران و عربستان برای حل مشکل یمن گفت: ما یمن را مشکلی مربوط به طرف های یمنی می دانیم و آنها باید تصمیم بگیرند.