ایروان مدعی شد؛


باشگاه خبرنگاران جوان :


وزیر خارجه ارمنستان از ارائه بسته پیشنهادی صلح از سوی جمهوری آذربایجان به ایروان خبر داد و تاکید کرد: اما هنوز اختلاف زیادی بین دو طرف وجود دارد.

آذربایجان به ارمنستان پیشنهاد صلح داد!

آرارات میرزویان، وزیر خارجه ارمنستان از دریافت طرح جدید برای صلح با جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: «باکو در ادامه تلاش‌های دیرینه خود برای دستیابی به توافق صلح، پیشنهاد‌های جدیدی را به ارمنستان ارسال کرده، اما همچنان شکاف‌های بزرگی بین دو طرف باقی مانده است».

خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های ارمنستانی می‌گوید این پیشنهادات که روز سه‌شنبه به ارمنستان تحویل داده شده، در پاسخ به پیش‌نویس طرح صلح ایروان است که پیش‌تر ارائه شده بود.

وزیرخارجه ارمنستان گفت: «روندی [برای صلح] در پیش گرفته شده است [اما] متاسفانه موظفم بگویم هنوز نکات مهمی وجود دارد که مواضع دو طرف در مورد آن‌ها با یکدیگر فاصله زیادی دارد».

گفتنی است، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هر دو در گذشته بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بودند و از زمان فروپاشی آن، دو بار بر سر قره باغ کوهستانی جنگیده‌اند. این منطقه در سطح بین المللی به عنوان بخشی از خاک جمهوری آذربایجان شناخته می‌شود، اما بخش مهمی از جمعیت آن از ارامنه هستند. تنش‌ها در این ماه دوباره افزایش یافته است و هر یک از طرفین دیگری را به مستقر کردن نیرو‌ها در مرز و شلیک به سربازان خود متهم می‌کند.

 

YOU MAY ALSO LIKE